22.04.2021 [02:57:45]COMPETITION NATIONALE MINIMES ET CADETS - EBOLOWA 2020 Feedback

 










Category -27 kg:
Contest Sheet



-27 kg: Pool A
       
 
      
  
DANN, HYANICE BINKI (PTH)
    
DANN, HYANICE BINKI (PTH)
      
    
BESSONG A KOUNG, Braly (YSP)
  
NJOME PAUL, (PMA)
      
  
BESSONG A KOUNG, Braly (YSP)
    
BESSONG A KOUNG, Braly (YSP)
      
      
BESSONG A KOUNG, Braly (YSP)
 
     Winner Pool A
  
EKWEM, ADRIEN (MFC)
    
EKWEM, ADRIEN (MFC)
      
    
DJEUKEU, ALVREL (HSJ)
  
 
      
  
DJEUKEU, ALVREL (HSJ)
    
DJEUKEU, ALVREL (HSJ)
      


-27 kg: Pool B
       
AZIZ HINMARA, (FJC)
      
  
BELIBI EBOLO, LEVY MARION (SGT)
    
BELIBI EBOLO, LEVY MARION (SGT)
      
    
BELIBI EBOLO, LEVY MARION (SGT)
  
 
      
  
MEDJO LEBA, JOHAN NOE (EJC)
    
MEDJO LEBA, JOHAN NOE (EJC)
      
      
BELIBI EBOLO, LEVY MARION (SGT)
NGAPMEN NFEUNSO, EZECHIEL (BMF)
     Winner Pool B
  
NGAPMEN NFEUNSO, EZECHIEL (BMF)
    
 
      
    
BINDZI, ANGEL SERAPHIN (PTH)
  
 
      
  
BINDZI, ANGEL SERAPHIN (PTH)
    
BINDZI, ANGEL SERAPHIN (PTH)
      


-27 kg: Pool C
       
 
      
  
ZOHIM SOSTHENE, FREDDY (PTH)
    
ZOHIM SOSTHENE, FREDDY (PTH)
      
    
KOUMTOZOUA NTENDJA, ERIC (LSA)
  
KOUMTOZOUA NTENDJA, ERIC (LSA)
      
  
KOUMTOZOUA NTENDJA, ERIC (LSA)
    
 
      
      
ABOUBACAR SIDDIK AOUDOU, (EJC)
BAKAM TUEMGUE, IAN (SGT)
     Winner Pool C
  
BAKAM TUEMGUE, IAN (SGT)
    
 
      
    
ABOUBACAR SIDDIK AOUDOU, (EJC)
  
ABOUBACAR SIDDIK AOUDOU, (EJC)
      
  
ABOUBACAR SIDDIK AOUDOU, (EJC)
    
GOUERTOMBO, PAUL (CL5)
      


-27 kg: Pool D
       
MELI, NEL (KUZ)
      
  
KAMDEM, MORINHO (MFC)
    
KAMDEM, MORINHO (MFC)
      
    
SENGUELE NTSOKO, FRANCIS ABEL (EJC)
  
 
      
  
SENGUELE NTSOKO, FRANCIS ABEL (EJC)
    
SENGUELE NTSOKO, FRANCIS ABEL (EJC)
      
      
SENGUELE NTSOKO, FRANCIS ABEL (EJC)
NTONE ENYINE, FELICIEN SEAN (PTH)
     Winner Pool D
  
NDOM ANTHONY, (PMA)
    
NDOM ANTHONY, (PMA)
      
    
NDOM ANTHONY, (PMA)
  
NGOUANET, NELSON (HSJ)
      
  
NGOUANET, NELSON (HSJ)
    
 
      


-27 kg: Repechage
       
       
DJEUKEU, ALVREL (HSJ)
      
  
BINDZI, ANGEL SERAPHIN (PTH)
    
BINDZI, ANGEL SERAPHIN (PTH)
      
    
SENGUELE NTSOKO, FRANCIS ABEL (EJC)
  
       
  
SENGUELE NTSOKO, FRANCIS ABEL (EJC)
    
       
       
       
KOUMTOZOUA NTENDJA, ERIC (LSA)
      
  
NDOM ANTHONY, (PMA)
    
NDOM ANTHONY, (PMA)
      
    
BELIBI EBOLO, LEVY MARION (SGT)
  
       
  
BELIBI EBOLO, LEVY MARION (SGT)
    
       


-27 kg: Semifinal / Final
       
BESSONG A KOUNG, Braly (YSP)
      
Winner Pool A 
BESSONG A KOUNG, Braly (YSP)
    
BELIBI EBOLO, LEVY MARION (SGT)
      
Winner Pool B   
ABOUBACAR SIDDIK AOUDOU, (EJC)
  
ABOUBACAR SIDDIK AOUDOU, (EJC)
      
Winner Pool C 
ABOUBACAR SIDDIK AOUDOU, (EJC)
    
SENGUELE NTSOKO, FRANCIS ABEL (EJC)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2015 -IMPRINT-