22.04.2021 [03:30:48]COMPETITION NATIONALE MINIMES ET CADETS - EBOLOWA 2020 Feedback

 










Category -34 kg:
Contest Sheet



-34 kg: Pool A
       
 
      
  
ABESSOLO, MARIE (MFC)
    
ABESSOLO, MARIE (MFC)
      
    
NTEP, RAPHAEL (WIS)
  
NTEP, RAPHAEL (WIS)
      
  
NTEP, RAPHAEL (WIS)
    
LOGA TAM, JULES (FJC)
      
      
POKA FOTSO, CHARNINE (FJC)
 
     Winner Pool A
  
POKA FOTSO, CHARNINE (FJC)
    
POKA FOTSO, CHARNINE (FJC)
      
    
POKA FOTSO, CHARNINE (FJC)
  
FOUDA NBADOU, JOEL (YSP)
      
  
FOUDA NBADOU, JOEL (YSP)
    
 
      


-34 kg: Pool B
       
ESSONO MEBENGA, FABIEN LOIC (PTH)
      
  
ESSONO MEBENGA, FABIEN LOIC (PTH)
    
 
      
    
KUNGNE TCHOUONZE YOAN, (YSP)
  
KUNGNE TCHOUONZE YOAN, (YSP)
      
  
KUNGNE TCHOUONZE YOAN, (YSP)
    
 
      
      
KUNGNE TCHOUONZE YOAN, (YSP)
NOAH NKOA, LUC (KUZ)
     Winner Pool B
  
VOUKENG DOGMO, MIKE (FJC)
    
VOUKENG DOGMO, MIKE (FJC)
      
    
PEGOUENE, ROY WILLIAN (CL5)
  
 
      
  
PEGOUENE, ROY WILLIAN (CL5)
    
PEGOUENE, ROY WILLIAN (CL5)
      


-34 kg: Pool C
       
 
      
  
GUEBOGO NTSOKO, CHARLE IVAN (EJC)
    
GUEBOGO NTSOKO, CHARLE IVAN (EJC)
      
    
GUEBOGO NTSOKO, CHARLE IVAN (EJC)
  
MANGA LUCAS, (PMA)
      
  
MANGA LUCAS, (PMA)
    
 
      
      
GUEBOGO NTSOKO, CHARLE IVAN (EJC)
BOMBOCK GUERSHOM, (WIS)
     Winner Pool C
  
BOMBOCK GUERSHOM, (WIS)
    
 
      
    
BOMBOCK GUERSHOM, (WIS)
  
BODO NGAYENE YOURI, (YSP)
      
  
BODO NGAYENE YOURI, (YSP)
    
BOUNSOU HAMAN, (FJC)
      


-34 kg: Pool D
       
TENE TALLA, YAN (FJC)
      
  
TENE TALLA, YAN (FJC)
    
 
      
    
NYAMSI NAHEU, Jean Daniel (YSP)
  
 
      
  
NYAMSI NAHEU, Jean Daniel (YSP)
    
NYAMSI NAHEU, Jean Daniel (YSP)
      
      
NYAMSI NAHEU, Jean Daniel (YSP)
 
     Winner Pool D
  
NGOUANET, JUNIOR LOIC (HSJ)
    
NGOUANET, JUNIOR LOIC (HSJ)
      
    
NGOUANET, JUNIOR LOIC (HSJ)
  
NLEND I BONOG, (LSA)
      
  
NLEND I BONOG, (LSA)
    
DOLGNE NKOUCHOU, BRAYAN (BFJ)
      


-34 kg: Repechage
       
       
NTEP, RAPHAEL (WIS)
      
  
NTEP, RAPHAEL (WIS)
    
PEGOUENE, ROY WILLIAN (CL5)
      
    
NTEP, RAPHAEL (WIS)
  
       
  
NYAMSI NAHEU, Jean Daniel (YSP)
    
       
       
       
BOMBOCK GUERSHOM, (WIS)
      
  
NGOUANET, JUNIOR LOIC (HSJ)
    
NGOUANET, JUNIOR LOIC (HSJ)
      
    
POKA FOTSO, CHARNINE (FJC)
  
       
  
POKA FOTSO, CHARNINE (FJC)
    
       


-34 kg: Semifinal / Final
       
POKA FOTSO, CHARNINE (FJC)
      
Winner Pool A 
KUNGNE TCHOUONZE YOAN, (YSP)
    
KUNGNE TCHOUONZE YOAN, (YSP)
      
Winner Pool B   
GUEBOGO NTSOKO, CHARLE IVAN (EJC)
  
GUEBOGO NTSOKO, CHARLE IVAN (EJC)
      
Winner Pool C 
GUEBOGO NTSOKO, CHARLE IVAN (EJC)
    
NYAMSI NAHEU, Jean Daniel (YSP)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2015 -IMPRINT-